.

.

Стакло Кол Апарат 100б СТМ1301 Мантија за 5000мл Сферична Колба, 1 Висина, 1 Широк, 1 Должина, 600 Степени Целзиусови

Стакло Кол Апарат 100б СТМ1301 Мантија за 5000мл Сферична Колба, 1 Висина, 1 Широк, 1 Должина, 600 Степени Целзиусови

DEN 11840.00

Количина на стоки
Тековен

Цврстото куќиште обезбедува цврстина и издржливост додека ја поддржува тежината на садот Внатрешност на ткаенина за тивко гнездење стаклени садови за да се намали можноста за термички шок и оштетување на стаклените садови. Издржува 600°C внатрешна работна температура. Стапала со помали димензии дизајнирани да обезбедат стабилност и да промовираат поладни надворешни температури. Грејните мантии се претпочитаат пред горилниците На бунсен или рингли за органски течности. Тие обезбедуваат рамномерно греење (без жаришта) и максимална покриеност на површината за подобра температурна униформност.

Други карактеристики

Најдобри понуди