.

.

Zuqiee PH мерач на жито Мерач на влага, паметни двојни сонди 0,1% висока точност со поставување на аларм и индикација за батерија, достапна за грав од пченка од пченица од

Zuqiee PH мерач на жито Мерач на влага, паметни двојни сонди 0,1% висока точност со поставување на аларм и индикација за батерија, достапна

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

★ Добро изработка : машински од извонредни материјали за ABS, компактна структура, трајна и практична, ергономски дизајн и оптимално пренесување на сила ★ Погодно за употреба : Залепете ја сондата во површината на измерениот предмет и ќе се прикаже вредноста на влагата. Сондата е добро заштитена со пластична обвивка, не е лесно да се оштети. ★ Удобно за употреба : Ергономската големина совршено се вклопува во вашата рака за да добиете подобар зафат. Компактен и лесен дизајн, можете да го носите мерачот насекаде. ★ Интелигентно откривање : Вклучува ниска индикација за батерии, задржување на податоците, прилагодување на девијација и функции за поставување на аларм. Автоматско напојување без работа за 15 минути. Дигитален LCD дисплеј со задно осветлување за лесно читање. Двоен сензор за голема точност и стабилен. ★ Широка примена : Мерачот на влага се користи за мерење на содржината на влага на пченка, пченица, ориз, грав, итн. Тоа е преносно и удобно за употреба. Со ЛЦД -приказот на задното осветлување, корисниците можат јасно да ги прочитаат цифрите. ★ Добро изработка : машински од извонредни материјали за ABS, компактна структура, трајна и практична, ергономски дизајн и оптимално пренесување на сила. ★ Погодно за употреба : Залепете ја сондата во површината на измерениот предмет и ќе се прикаже вредноста на влагата. Сондата е добро заштитена со пластична обвивка, не е лесно да се оштети. ★ Удобно за употреба : Ергономската големина совршено се вклопува во вашата рака за да добиете подобар зафат. Компактен и лесен дизајн, можете да го носите мерачот насекаде. ★ Интелигентно откривање : Вклучува ниска индикација за батерии, задржување на податоците, прилагодување на девијација и функции за поставување на аларм. Автоматско напојување без работа за 15 минути. Дигитален LCD дисплеј со задно осветлување за лесно читање. Двоен сензор за голема точност и стабилен. ★ Широка примена : Мерачот на влага се користи за мерење на содржината на влага на пченка, пченица, ориз, грав, итн. Тоа е преносно и удобно за употреба. Со ЛЦД -приказот на задното осветлување, корисниците можат јасно да ги прочитаат цифрите. Ве молиме слободно контактирајте не ако имате какви било прашања, ние ќе дадете се од себе за да ви обезбедиме најдобра услуга. Нашата компанија ќе ви ја достави стоката што е можно поскоро, логистичката брзина е побрза од веб -страницата.

Други карактеристики

Најдобри понуди