.

.

Масло со бела пиперка од кризас | чисто и природно неразредено органски стандард на есенцијално масло - 250мл

Масло со бела пиперка од кризас | чисто и природно неразредено органски стандард на есенцијално масло - 250мл

DEN 1883.20

Количина на стоки
Тековен

Бренд : Крисалис За : Чисто, природно и неразредено органско стандардно есенцијално масло. Содржина : Масло од пареа дестилирано извлечено од белите пиперки на пипер нигрум. Употреби : За навлажнување на кожата, косата и телото. Складирање и пакување : Стаклени шишиња со добар квалитет со очите - Ние користиме шишиња со стакло во боја на килибар за складирање за да ги заштитиме маслата од директна сончева светлина. Сите есенцијални масла треба да се користат во рок од 6 месеци од отворањето. Чувајте на ладно и суво место.

Други карактеристики

Најдобри понуди