.

.

HDMI адаптер USB Type C кабел MHL 4K видео конвертор на кабелот компатибилен Samsung Galaxy S20 S10 S1

HDMI адаптер USB Type C кабел MHL 4K видео конвертор на кабелот компатибилен Samsung Galaxy S20 S10 S1

DEN 3.33

Количина на стоки
Тековен

Адаптерот MHL до HDMI за уреди со Android - овој HDTV кабел е MHL жица за поврзување на USB Type C (Thunderbolt 3) Порт -мобилни телефони / лаптопи со режим DP Alt како што е Samsung Galaxy S21 S20 S10 S9 S9 Plus S8 Plus S8 Plus S8 Note 20 10 9 8 LG G8 G5 V35, i Pad Pro, Mac, Imac, Mac Book Pro 2017/2016, Mac Book 2015/2016, Chromebook Pixel, Dell XPS 13/15, Lenovo Yoga 910, HP Specter X360 итн Дигитални AV телефонски игри до проектор / телевизори / монитор / автомобил со цртичка. USB C до HDMI - надграден 4 K 60 FPS HD видео дигитален AV кабел вметна чипсет со највисок квалитет за да изврши резолуции до 4 K содржина со аудио и видео сигнал на 4 K*2 K (3840*2160) на 60 Hz без заостанување, мазна и беспрекорна слика; Назад компатибилен со 1080p. Уживајте во фрлање на вашиот телефон или таблет на ТВ -монитор Проектор или друг дисплеј. Андроид до HDMI адаптер за ТВ - приклучок и репродукција, без никаков возач/ софтвер/ апликација потребен, како и личен жариште/ Wi Fi или Bluetooth; Поддржува видео повици од Facetime, Skype, Whatsapp и видеа со стриминг, слики, игри, слајдови на Facebook, You Tube, Instagram, Twitter, Reddit, Pinterest, Snapchat, IDMB, Microsoft Office итн. Дозволете ви да имате одлично искуство на вашиот мобилен свет, Играње телефонска игра на ТВ, работејќи со проектор и дури и возење со репродукција на автомобили. Телефон до ТВ -кабел - Поврзете го USB -кабелот 6 FT Longt со адаптер за напојување (5 V@2 A) за да го снабдите вашиот компјутер / компјутер / телефон ако нема напојување. Одлично е решение без моќ кога работите во канцеларија, играте игра, гледате филмови. Исто така, USB до кабелот од типот C може да се користи како нормален кабел за полнење, откако нема потреба да се поврзете со HDMI портните уреди. Целосно реверзибилен USB-C интерфејс и HDMI конектор за обезбедување максимална спроводливост и подобрување на преносот на сигналот. Адаптерот HDMI до телефон за ТВ - видео -кабел без заостанување е компатибилен со апликации кои имаат „HDCP“ за заштита на видео авторски права како Netflix, i Tunes филмови, видео, HBO GO, Hulu и Honda Motor, You Tube, Hulu Plus, IDMB, Quickflix, Family, семејство На ТВ, ABC, NBC, FOX, Microsoft Office и повеќе видеа преземени и зачувани на вашите i OS и Samsung уреди за поток. Телефон до ТВ адаптер Андроид. Кабел hdmi para tv y celular. HDMI кабел за телефон до ТВ. USB C до HDMI со полнење. Машки тип Ц до ТВ. Овој кабел работи само во една насока. Мониторот мора да биде HDMI, а паметниот уред мора да биде USB-C. Поврзете се помеѓу USB-C-уредот USB-C и HDMI монитори/телевизори/проектори. Приклучок и игра, не е потребен дополнителен адаптер/ возач/ софтвер. Нејзино е пријатно со USB-C порти на вашите уреди за стабилно пренесување на сигналот, избегнување на треперење и може да издржи 12.000+ пати на вклучување и надвор. Никогаш не се обидувате да се исклучувате со телефонот додека играте игри или да гледате филмови со овој кабел. Мора да биде поврзан со полнач за wallидови од 5 V/1 A или Power Bank додека работи.

Други карактеристики

Најдобри понуди