.

.

Цилевет 6 парчиња Б2к Б5К Б10К Б20К Б50К Б100К Ом Линеарен Ротационен Конусен Потенциометар Со Ротирачко Капаче За Копче За Arуино ЦИТ1066

Цилевет 6 парчиња Б2к Б5К Б10К Б20К Б50К Б100К Ом Линеарен Ротационен Конусен Потенциометар Со Ротирачко Капаче За Копче За

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

Вредност на отпор : Б2к/ Б5К/ Б10К/ Б20К/ Б50К/ Б100К Ом Тип на прилагодување : врвно прилагодување; Тип : единечна линеарна (Тип Б); Карактеристики : завиткано вратило. Дијаметар На Вратило : 6мм/0,23 инчи; Должина На Вратило : 20мм/ 0,79 инчи. Ротационо Капаче На Копчето : 15мм/ 0,59 инчи(Дијаметар); 17мм/ 0,67 инчи( Висина); 6мм/ 0,24 инчи (внатрешен дијаметар). Материјал : метал. Вредност на отпорност : 2к/ 5К/ 10К/ 20К/ 50К/ 100к Ом Тип На Прилагодување : врвно прилагодување; Тип : единечно линеарно (Тип Б); Карактеристики : дијаметар на вратило на вратило : 6мм/0,23 инчи; Должина На Вратило : 20мм/ 0,79 Во Ротирачко Капаче на Копчето : 15мм/ 0,59 инчи(Дијаметар); 17мм/ 0,67 инчи(Висина); 6ММ/ 0,24 ИНЧЕН(ВНАТРЕШЕН ДИЈАМЕТАР) МАТЕРИЈАЛ : МЕТАЛНИОТ ПАКЕТ ВКЛУЧУВА : 1 € B2 K Ohm Snurled вратило линеарен ротационен конус Потенциометар 1 € b5k ohm Завиткано вратило линеарен Ротационен Конусен Потенциометар 1 € b20k om завиткано вратило линеарен ротационен конусен потенциометар 1 ● B50k OHM ЗАВИТКАНО ВРАТИЛО ЛИНЕАРЕН РОТАЦИОНЕН КОНУСЕН ПОТЕНЦИОМЕТАР 1 € B100k ohm завиткано вратило линеарен ротационен Конус потенциометар 6 € Ротационо Капаче на Копчето.

Други карактеристики

Најдобри понуди