.

.

Essесини 2PCS YF-S201C DC3.5-12V G1/2 Црн проток сензор за сензори за проток на вода, мерач на проток на вода, мерач на проток на вода YF-S201C опсег 1-30L/мин

Essесини 2PCS YF-S201C DC3.5-12V G1/2 Црн проток сензор за сензори за проток на вода, мерач на проток на вода, мерач на проток на вода YF-S201C

DEN 3.00

Количина на стоки
Тековен

Сензорот за проток главно се состои од пластично тело на вентилот, склопување на роторот на проток на вода и сензор за сала Производот има лесен и флексибилен изглед, мала големина и е лесен за инсталирање. Работното коло е внатрешно вградено со монистра од не'рѓосувачки челик, кои се отпорни на абење. Дизајн на линии и изолација од вода. Телото на вентилот е изработено од транспарентен материјал за да се олесни набудувањето на протокот на вода и условите на роторот. Сите суровини ги исполнуваат стандардите за тестирање. Опсег на работен напон : црна верзија DC3.5-12 V; Транспарентен DC3.5-24 V; Капацитет на оптоварување : ≤ 10 m A (DC 5 V); Дозволен притисок на отпорност на притисок под притисок под 1,75mpa. Опсег на примена : Погоден за грејачи на вода, читатели на картички, автоматски диспензери за вода и друга опрема за мерење на проток. Вовед на производот : Производот е инсталиран на влезот на влезот на водата на грејачот на вода за да се открие протокот на прилив. Кога водата минува низ склопот на роторот на протокот на вода, магнетниот ротор се врти и брзината на вртење се менува со протокот. Сензорот на салата носи соодветен пулсен сигнал и го храни назад кон контролорот, кој ја осудува големината на протокот на вода за регулирање.

Други карактеристики

Најдобри понуди