.

.

Powertec 13191-p2 80 x 1/4 x 6 tpi опсег сечило, за занаетчија 12 бендсав, 2pk

Powertec 13191-p2 80 x 1/4 x 6 tpi опсег сечило, за занаетчија 12 бендсав, 2pk

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

Вклучува : (2) 80 инчен опсег на лента - погодно за долги 80 ”, ширина 1/4”, 0, 014 ”дебели, лопатки за пила Квалитет : Сечилото на пилата на опсегот е направено од премија, јаглероден челик со висок степен со отпорност на топлина и заварување. Дизајн : Оваа алатка за прецизно сечење е конструирана со оптимален геометриски аранжман за заби што обезбедува лесни резултати од сечење со голема брзина на изведба. Апликација : Флексибилно сечилото на тврд раб на јаглерод работи совршено со тврда и мека шума, пластика и плус не-ферозни метали. Спецификации на забите : 6tpi сечилото има профил на заби на кука. Вклучува : (2) 80 инчен опсег на лента - погодно за долги 80 ”, ширина 1/4”, 0, 014 ”дебели, лопатки за пила. Квалитет : Сечилото на пилата на опсегот е направено од премија, јаглероден челик со висок степен со отпорност на топлина и заварување. Дизајн : Оваа алатка за прецизно сечење е конструирана со оптимален геометриски аранжман за заби што обезбедува лесни резултати од сечење со голема брзина на изведба. Апликација : Флексибилно сечилото на тврд раб на јаглерод работи совршено со тврда и мека шума, пластика и плус не-ферозни метали. Спецификации на забите : 6tpi сечилото има профил на заби на кука. Воведување на замена на лентата за замена, се лопатки од Powertec. Ова сечило со високи перформанси е дизајнирано да обезбеди сигурна акција за сечење и да испорача заварувања на дрво, пластика и не-ферозни метали. Направени од висок јаглероден челик, овие сечила од 80 x 1/4 опсег се отпорни на топлина и нудат премија прецизно сечење на корисничкото искуство.

Други карактеристики

Најдобри понуди