.

.

Роуз Восок Ролери Комплет За Жени и Мажи, Депилација мека восок ролери Потопло Дома Депилација Комплет за раце нозе и поголеми области На Телото Чувствителни Отстр

Роуз Восок Ролери Комплет За Жени и Мажи, Депилација мека восок ролери Потопло Дома Депилација Комплет за раце нозе и поголеми области На Телото

DEN 144.00

Количина на стоки
Тековен

Восок : Природен пчелин восок, роза; за чувствителна кожа; кертриџ со топол восок со ниска температура Ја отстранува фината и груба коса од коренот за да го забави повторното растење на косата, не оставајќи стрништа. Восок Ролери Потопло : Загрева депилација мек восок на идеална температура во 30 минути и се одликува со удобен, ergономски дизајн за мазна примена восок. Восочни Ленти : 2.87" неткаени ленти совршена големина за Депилација на телото И нозете големи површини, овие восочни ленти се направени од густа и издржлива неткаена ткаенина, издржливи и нема да се кинат. Спреј пред Восок : Ја Чисти кожата и овозможува восокот подобро да се залепи за влакната. Нема потреба повторно да депилирате одредени области! Можете исто така да избегнете да завршите со лоши резултати. Ова го прави чистењето на отстранувањето на влакна ветре, дефинитивно не би сакале да ја пропуштите оваа!. По Спреј За Восок : тоа ја елиминира секоја трага од вишок восок што останува на кожата. Тоа помага да се смири иритацијата на кожата, да се смири чешањето и да се намали црвенилото и отокот по грозно отстранување на влакна сеш. Нежно, но ефикасно ги отстранува остатоците од восок. ​Задолжително за искуство со депилација без неред. Вашиот Комплетен Комплет За Депилација Во Стилот На Салонот Дома. Комплетот за депилација со ролери е идеален за жени и мажи кои се депилираат дома за да отстранат големи површини на влакна на нозете, рацете, грбот, градите и телото на бикини, со резултати кои траат до 4 недели. Лесно за постигнување квалитет на салонот, содржи се што ви треба! Што Е Роза Ролна На Восок Кертриџ? 1. Овој нежен и флексибилен восок непречено се лизга на кожата, што ја прави совршена за депилација на сите типови кожа. Идеален за употреба на поголеми делови од телото како што се рацете и нозете, брзо и ефикасно ги отстранува кратките и тврдоглави влакна.

Други карактеристики

Најдобри понуди