.

.

Casoman 1/2 Погон за магистерски приклучок за влијанија на влијанието, длабоко 36 парчиња, стандардни SAE & метрички големини, вклучува лента за проширување, адаптери и рач

Casoman 1/2 Погон за магистерски приклучок за влијанија на влијанието, длабоко 36 парчиња, стандардни SAE & метрички големини, вклучува

DEN 1439.52

Количина на стоки
Тековен

Направено од капка фалсификувана и термичка третирана хром ванадиум челик (50 BV30) со финиш на црн фосфат отпорен на корозија, обезбедувајќи издржливост за тврда употреба Ласер со висок контраст, гравиран со ознаки со висока видливост и тврд печат со етикети со големина. Комплетот вклучува длабоки приклучоци од 6 поени : SAE : 3/8, 7/16, 1/2, 9/16, 5/8, 11/16, 3/4, 13/16, 7/8, 15/16, 1, 1-1/16, 1-1/8, 1-1/4 ", Метрика : 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 21, 22, 24, 27, 30 , 32мм;. Сет вклучува : 1/2 "продолжени шипки : 3, 5, 10-инчен, 1/2" со должина од 10-инчен должина со брзина на релеирање на рачката 72-затечка, 1/2 "Универзален спој на влијанието, 1/ 2 "(ѓ) до 3/8" (m) редуктор, 3/8 "(F) до 1/2" (m) Адаптер за три пат. Тешка пластична кутија за носење на удар за лесен транспорт, едноставно складирање и брза организација. Ги исполнува или ги надминува стандардите за изведба на ANSI.

Други карактеристики

Најдобри понуди