.

.

Кралскиот Далтон Пацифик линии со 16 парчиња сет за вечера

Кралскиот Далтон Пацифик линии со 16 парчиња сет за вечера

DEN 3891.04

Количина на стоки
Тековен

Дел од пацифичката колекција од Ројал Далтон Завршете го сетот, или комбинирајте се со други колекции на кралскиот Далтон за уникатен изглед. Инспирирана од морето, пацифичката колекција нуди низа обрасци за да го донесе ликот на брегот во вашиот дом. Точки, ленти и мешани обрасци во конзистентна палета на бои од сина/бела боја може да стои сами, или да се меша и да одговара за тоа крајбрежно чувство. Совршен за секојдневно јадење и забава. Овој сет за вечера со 16 парчиња вклучува 4 секој : чинии за вечера, салата плочи, чинии за супа/житни култури и чаши. Направен од висококвалитетен порцелан. Разновидноста на машината за миење садови, микробранова печка и рерна до 100 ° C/212 ° F. Разновидноста е клучна за колекцијата на Пацификот. Со комплети од шест карактеристични отпечатоци, колекцијата е идеален избор за современо живеење. Без разлика дали ќе изберете разиграно да ја поставите салата за вечера со точки со акцент салата и чаши или да ги користите предметите со предјадења во печатени дизајни, постојаната палета на бои создава атмосфера во текот на вашата кујна совршена за секојдневни оброци или јадење во стил на предјадења со пријатели.

Други карактеристики

Најдобри понуди