.

.

IIFAS Соларна водоотпорна надворешна пост светла модерни креативни метални алуминиумски столбови ламби до дожд од викторија стаклен пејзаж фенер вила улица врата г?

IIFAS Соларна водоотпорна надворешна пост светла модерни креативни метални алуминиумски столбови ламби до дожд од викторија стаклен пејзаж фенер

DEN 1900.16

Количина на стоки
Тековен

Отпорен на временски услови : Гроздоберните улични светла имаат рејтинг на водоотпорен IP45 Willе издржи сурова топлина, тешка спуштање и снег. Може да се одморите да користите, во какви било средини на отворено. Специјално дизајниран за вашето отворено, се состои од солидна алуминиумска легура, акрилик со соларни панели. IP55 водоотпорен. Погодно за употреба на отворено, нема потреба да се грижите за дожд, снег. Светла на соларното капаче, светилки на столбови на отворено, водоотпорни светла за градинарски пејзажи, полнење со сончева светлина, без жици, заштеда на енергија и заштита на животната средина. Користејќи го LED светлосниот извор на светлина, напон : 110-240 V, лесен за инсталација, автоматски прекинувач за контрола на светлината за сензори на радари (наполнет во текот на денот, автоматски светлина во текот на ноќта). Декоративно осветлување на отворено : Можете да ги користите овие улични светлосни пост во предниот дел, задниот двор, по автопатот, патеката, тротоарот, околу вашиот двор или тремот и да обезбедите смирувачка атмосфера во текот на ноќта. Отпорен на временски услови : Гроздоберните улични светла имаат рејтинг на водоотпорен IP45. Willе издржи сурова топлина, тешка спуштање и снег. Може да се одморите да користите, во какви било средини на отворено. Специјално дизајниран за вашето отворено, се состои од солидна алуминиумска легура, акрилик со соларни панели. IP55 водоотпорен. Погодно за употреба на отворено, нема потреба да се грижите за дожд, снег. Светла на соларното капаче, светилки на столбови на отворено, водоотпорни светла за градинарски пејзажи, полнење со сончева светлина, без жици, заштеда на енергија и заштита на животната средина.

Други карактеристики

Најдобри понуди