.

.

Suwitu 120 LED соларни светла жица на отворено водоотпорен 2 пакувања, 60,5 стапки Глобус светла соларни напојувани соларни светла за затворен/отворен простор, дрво, двор, д

Suwitu 120 LED соларни светла жица на отворено водоотпорен 2 пакувања, 60,5 стапки Глобус светла соларни напојувани соларни светла за затворен/отворен

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

Чекор 1 : Пред прво користете, ве молиме наполнете светла под директна сончева светлина без засолниште за 1 сончев ден Чекор 2 : Ве молиме, покријте го сончевиот панел или ставете ги светлата наопаку и притиснете го копчето вклучено/исклучување за да видите дали светлата светнуваат, ако не, притиснете повторно! Светлата треба да работат, а потоа да ги инсталираат на вашите омилени места. Избраната локација не треба да биде близу силно осветлување на околината, како што се улични светла, што може да предизвика автоматски да се исклучи светлината затоа што сензорот за светло внатре ќе ја открие светлината и нема да се вклучи. Колку долго светлината ќе зависи од вашата географска локација, временските услови и сезонската достапност на светлината. Ако капацитетот на батеријата се намали со текот на времето, исклучете ја светлината за 3-5 сончеви денови со цел да ги зајакнете батериите. Избраната локација не треба да биде близу силно осветлување на околината, како што се улични светла, што може да предизвика автоматски да се исклучи светлината затоа што сензорот за светло внатре ќе ја открие светлината и нема да се вклучи. Колку долго светлината ќе зависи од вашата географска локација, временските услови и сезонската достапност на светлината. Ако капацитетот на батеријата се намали со текот на времето, исклучете ја светлината за 3-5 сончеви денови со цел да ги зајакнете батериите. Сончев напојување и автоматско вклучување/исклучување : Сончев напојување, нема потреба да ја замените батеријата. Светла автоматско на темно и автоматско исклучување на ден. 2 прекинувачи и 8 различни режими : Овие светла за жици на глобус имаат копче за вклучување/исклучување и копче за режим, притиснете го копчето режим избира 8 различни режими за поставување. IP65 водоотпорен : Светлата на дворните светла со соларна моќност може да ги издржи сите видови на временски услови, вклучувајќи силен дожд и снег. Функција за меморија : Сончевите светла на отворено изградени во меморискиот чип Зачувајте ги поставките за последните режими. ☀ 【Надградете ги светлата на соларни жици и автоматско вклучување/исклучување】 Suwitu Награден со поголема табла за соларно полнење што опремена со 180 ° прилагодлив монокристален силиконски соларен панел плус вградена батерија за полнење 800m Ah, може да обезбеди поголемо складирање на електрична енергија и нема потреба да ја замени батеријата. Сончевите напојувања со светла на патио можат да работат 8-20 часа кога се целосно наполнети, целосно задоволувајќи ги вашите потреби ноќе. И соларни градинарски светла автоматски ќе светнат во темница и исклучени во зората. ☀ 【8 режими на осветлување и функција за меморија】 Притиснете го копчето за режим на сончевиот панел и изберете 8 различни режими на осветлување кои вклучуваат бранови, комбинација, последователно, постепено, бркање блиц, бавно избледување, блиц блиц и стабилно вклучено. Вградениот мемориски чип на светлосните светла на Globe ќе го зачува поставувањето на вашиот последен режим, така што нема потреба да ги повторувате поставките. Нашите лесни мониста се надградени за да бидат посветли, постабилни, помеки и помалку груби, кои осветлуваат во секоја насока. ☀ 【【IP65 Водоотпорен и издржлив】 IP65 Водоотпорен дизајн обезбедува овие светла на отворено да ги користат во прилики на отворено. Обемот на соларна енергија зачувана секој ден и избраниот режим на светлина ќе варира од интензитетот на сончевата светлина. Светла со соларни напојувања погодни за градинарски двор, тревник, шатор, тремот, дрво, задниот двор, маса, палуба, скара, чадор, ограда, пергола, бистро, ресторан, хотел, комерцијална зграда, трговски центар, вечера, Божиќ, ново Декор на годишна забава. ☀ 【Лесен за употреба и инсталирање】 2 пакет 60,5 стапки на отворено светло соларно напојување со соларна енергија со лесен за инсталирање со кабелска вратоврска или кука за чаша, поправете го или поставете го насекаде како што ви треба (Suwitu претставува 2 пакувања пластична вратоврска). Било какви други електрични жици, едноставна работа со само два опционални прекинувачи (вклучување/исклучување на напојување и режим на светлина). Ве молиме, притиснете го прекинувачот за вклучување/исклучување на ON Пред да го користите и бидете сигурни дека сончевиот панел на сончева локација за да добие повеќе сонце. ☀ 【Suwitu 24 месеци гаранција】 Можете да ги користите овие соларни светла на отворено за да украсите какви било места на отворено или затворено што ги сакате. Ве молиме, изложете го овој соларен панел на директно сонце и чувајте доволно моќност. Ние секогаш им нудиме на клиентите 24 месеци гаранција и 24 часа преку Интернет по услугата за продажба. ☀ 【Надградете ги светлата на соларни жици и автоматско вклучување/исклучување】 Suwitu Награден со поголема табла за соларно полнење што опремена со 180 ° прилагодлив монокристален силиконски соларен панел плус вградена батерија за полнење 800m Ah, може да обезбеди поголемо складирање на електрична енергија и нема потреба да ја замени батеријата.

Други карактеристики

Најдобри понуди