.

.

Комплетна нос бит сет, анти -повторна двојна флејта за мелење на мелење на баланс на легура на легури со 1/4in Шанк за слот за обработка на дрво

Комплетна нос бит сет, анти -повторна двојна флејта за мелење на мелење на баланс на легура на легури со 1/4in Шанк за слот за обработка на дрво

DEN 1.67

Количина на стоки
Тековен

[4 PCS рутер парчиња] вклучувајќи 4 парчиња рутер за рутер на носот, со различни големини на главата и длабочини на сечилото за да се задоволат различни потреби [Операција на рамнотежа] Анти -реакција и дизајн на двојни флејти, со инцизивно сечење, можат да постигнат работа со рамнотежа под високи вртежи во минута. [Тело на јаглерод челик] Телото е изработено од јаглероден челик, фино мелење, со голема цврстина, добра сила и отпорност на абење. [Глава за секач на легура] Главата на секачот е изработена од одличен материјал за легура, инцизивен и отпорен на абење, не е лесен за деформирање. [Широка апликација] Погодно за рачни, десктоп или ЦПУ рутери за сечење на композитни материјали, иверица и меко и тврдо дрво. [4 PCS рутер парчиња] вклучувајќи 4 парчиња рутер за рутер на носот, со различни големини на главата и длабочини на сечилото за да се задоволат различни потреби. [Операција на рамнотежа] Анти -реакција и дизајн на двојни флејти, со инцизивно сечење, можат да постигнат работа со рамнотежа под високи вртежи во минута. [Тело на јаглерод челик] Телото е изработено од јаглероден челик, фино мелење, со голема цврстина, добра сила и отпорност на абење. [Глава за секач на легура] Главата на секачот е изработена од одличен материјал за легура, инцизивен и отпорен на абење, не е лесен за деформирање. [Широка апликација] Погодно за рачни, десктоп или ЦПУ рутери за сечење на композитни материјали, иверица и меко и тврдо дрво.

Други карактеристики

Item Type:
Round Nose Router Bits
Material:
Carbon Steel Body + Alloy Cutter Head
Shank Diameter:
1/4in shank
Cutter Head Diameter:
1/4in 5/16in 3/8in 1/2in
Blade Depth:
13/64in 7/32in 1/4in 3/8in
Package List:
4 x Router Bits4 x Storage Boxes:

Најдобри понуди