.

.

5 пакувања 5D комплети за сликање на дијаманти за возрасни почетници целосна вежба DIY дијамантска уметност Rhinestone Cross Stitch Paint со дијамантска уметност занает за домаше?

5 пакувања 5D комплети за сликање на дијаманти за возрасни почетници целосна вежба DIY дијамантска уметност Rhinestone Cross Stitch Paint

DEN 2831.84

Количина на стоки
Тековен

Опис на големината на сликарството со дијамант : 【SIZE1 : 20x25 CMX2 PCS 20x40 CMX2 PCS 20x50cmx1pcs】 【Size2 : 25x35cmx2pcs 25x50cmx2pcs 25x65cmx1pcs 】 【Големина4 : 35x50cmx2pcs 35x70cmx2pcs 35x90cmx1pcs】 【size5 : 40x60cmx2pcs 40x80cmx2pcs 40x100cmx1pcs S】 DIY дијамантски занаетчиски занаети : Оваа дијамантска слика е полу-завршен производ со детални упатства и совршен натпревар во боја, шарен и тродимензионален, полесен и поубав од вкрстениот бод. Лесно да се реализираат класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правење, да доживеете чувство да бидете сликар. Ако имате доволно време и трпеливост и како предизвик проект, ова е тотално за вас! (производот не вклучува рамка). Дијамант целосна вежба : Дијамантскиот дијамант ја покрива целата слика и направете ја сликата да биде повеќе слоевит. Rhinestone е подобрување направено врз основа на вежба за смола. Дополнителни 30% дијамант, ако сликите со дијаманти што ги добивте имаат недостаток на дијаманти, ве молиме слободно контактирајте не. Можеме да ви го преиспитаме. Дијамантско сликарство DIY Чекори : Дијамантот во нумерираните пакети одговара на табелата во боја на страната на цртежот. Ставете ги истите дијаманти во послужавник. Потоа, земете го вметнувањето „пенкало“ на квадратниот лепило лесно, оставете малку лепило на пенкалото, конечно подигнете го дијамантот и ставете го на соодветниот број на платното. Безбедносен материјал : Дијамантско сликарство користете лепило за животна средина, еколошко платно, дури и текстура, водоотпорна, не е лесна за преклопување-никогаш нема да се избледи. Високо чиста водоотпорна сликарска платно, симболите и буквите се многу лесни за гледање и читање, дури и за почетници , и степенот на намалување на квалитетот на сликата е многу висок. Лепилото е многу силен, така што дијамантот не е лесен за паѓање и може да се чува повеќе од 20 години. Опис на големината на сликарството со дијамант : 【SIZE1 : 20x25 CMX2 PCS 20x40 CMX2 PCS 20x50cmx1pcs】 【Size2 : 25x35cmx2pcs 25x50cmx2pcs 25x65cmx1pcs 】 【Големина4 : 35x50cmx2pcs 35x70cmx2pcs 35x90cmx1pcs】 【size5 : 40x60cmx2pcs 40x80cmx2pcs 40x100cmx1pcs S】. DIY дијамантски занаетчиски занаети : Оваа дијамантска слика е полу-завршен производ со детални упатства и совршен натпревар во боја, шарен и тродимензионален, полесен и поубав од вкрстениот бод. Лесно да се реализираат класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правење, да доживеете чувство да бидете сликар. Ако имате доволно време и трпеливост и како предизвик проект, ова е тотално за вас! (производот не вклучува рамка). Дијамант целосна вежба : Дијамантскиот дијамант ја покрива целата слика и направете ја сликата да биде повеќе слоевит. Rhinestone е подобрување направено врз основа на вежба за смола. Дополнителни 30% дијамант, ако сликите со дијаманти што ги добивте имаат недостаток на дијаманти, ве молиме слободно контактирајте не. Можеме да ви го преиспитаме. Дијамантско сликарство DIY Чекори : Дијамантот во нумерираните пакети одговара на табелата во боја на страната на цртежот.

Други карактеристики

Најдобри понуди