.

.

5/16 инчен Нерѓосувачки Челик Пролет Заклучување Подлошки, 304 Нерѓосувачки Челик 18/8 Редовни спирален Пролет заклучување подлошки, ASME/ANSI B18. 21. 1

5/16 инчен Нерѓосувачки Челик Пролет Заклучување Подлошки, 304 Нерѓосувачки Челик 18/8 Редовни спирален Пролет заклучување подлошки, ASME/ANSI

DEN 132.48

Количина на стоки
Тековен

Стандард : АСМЕ/АНСИБ 18 ●Спецификација●Внатрешен Дијаметар : 0,31 инчи (мин)-0,32 инчи (макс); Компресирана Висина : 0,078 инчи. ●Апликација која Најчесто се користи за да обезбеди аксијална флексибилност која е наменета за заштита на прицврстените склопови од олабавување од вибрации. Совршен за внатрешна декорација, надворешна конструкција, електрично одржување и поправка на мебел. € Пакет Q : 50 Парчиња. ●Материјал● : 304 нерѓосувачки Челик 18-8 што веројатно ќе го видите во вашите тави и алатки за готвење. Се користи за широк спектар на домашни и комерцијални апликации. Поради својата малку поголема јачина и отпорност на абење од типот 316, се користи и за навртки, завртки, завртки и други сврзувачки елементи. Слаби магнетни својства преку ладно работење за време на процесот на производство. Стандард : АСМЕ/АНСИБ 18. ●Спецификација●Внатрешен Дијаметар : 0,31 инчи (мин)-0,32 инчи (макс); Компресирана Висина : 0,078 инчи. ●Апликација која Најчесто се користи за да обезбеди аксијална флексибилност која е наменета за заштита на прицврстените склопови од олабавување од вибрации. Совршен за внатрешна декорација, надворешна конструкција, електрично одржување и поправка на мебел. € Пакет Q : 50 Парчиња. ●Материјал● : 304 нерѓосувачки Челик 18-8 што веројатно ќе го видите во вашите тави и алатки за готвење. Се користи за широк спектар на домашни и комерцијални апликации. Поради својата малку поголема јачина и отпорност на абење од типот 316, се користи и за навртки, завртки, завртки и други сврзувачки елементи.

Други карактеристики

Најдобри понуди