.

.

Јапонски Антички 24 фл Оз Зелен Лист Од Гинко Чајник Од Леано Железо Тетсубин Со Инфузер

Јапонски Антички 24 фл Оз Зелен Лист Од Гинко Чајник Од Леано Железо Тетсубин Со Инфузер

DEN 188.16

Количина на стоки
Тековен

Овој Зелен чајник од гинко железо е тежок и елегантен5" х 8 " 24 Fl Oz Волумен. Вклучен е 1 инфузер од нерѓосувачки челик.^ Црниот порцелански емајлиран ентериер е отпорен на топлина и ја задржува топлината.Чувајте го на тивок оган и чајот останува топол.^ Прави одличен подарок за секоја пригода : Празници . Овој Зелен чајник од гинко железо е тежок и елегантен.5" х 8 " 24 Fl Oz Волумен. Вклучен е 1 инфузер од нерѓосувачки челик.^ Црниот порцелански емајлиран ентериер е отпорен на топлина и ја задржува топлината.Чувајте го на тивок оган и чајот останува топол.^ Прави одличен подарок за секоја пригода : Празници . Во Азија кога имаме добар чај , не велиме пијте чај, наместо тоа велиме вкусете го чајот. Не користите големи чаши , не голтате. Голткате како да го пиете виното за да ја почувствувате аромата и по вкусот што го носи чајот. Ова е одличен сет вклучуваат се што ви треба, едноставно да ги користите или стави надвор како декоративен дисплеј во вашиот кабинет ќе биде убаво.

Други карактеристики

Најдобри понуди