.

.

Забавен Комплет За Рачни Гира За Деца, Лесни Рачки За Држење Детска Играчка Подобрување На Координацијата Рамнотежа Флексибилност Сила Развивање Здрави Навики За

Забавен Комплет За Рачни Гира За Деца, Лесни Рачки За Држење Детска Играчка Подобрување На Координацијата Рамнотежа Флексибилност Сила

DEN 3.33

Количина на стоки
Тековен

Безбедна И Издржлива : Изработена со висококвалитетна јп, оваа фитнес опрема за почетници за деца е безбедна и издржлива за употреба на децата; лесниот дизајн е совршен за деца, овозможувајќи им лесно да се справат и да ги фатат тегови за време на вежбите Забавно и Едукативно : овие домашни тренинзи за деца се забавен и едукативен начин за децата да останат активни и да учат за фитнесот; шарениот дизајн и лесните рачки за држење ги прават привлечни и привлечни за децата да ги користат. Развива Координација И Сила : Користејќи ги овие алатки за обука за сила на децата, децата можат да ја подобрат координацијата на очите на рацете и да изградат мускулна сила во рацете и рамената; Ова може да доведе до подобрување на целокупната физичка подготвеност и здрави навики. Разновиден и Пренослив : компактниот и пренослив дизајн на овие забавни и едукативни играчки за вежбање ги прави лесни за употреба дома или одење на училиште; тие се совршени за различни вежби, вклучувајќи вежби за сила, рамнотежа и флексибилност. Се препорачува За Деца на возраст од 3 И Повеќе Години : оваа домашна опрема за теретана за деца се препорачува за деца на возраст од 3 и повеќе години; тие се одличен начин да ги запознаете децата со фитнес и вежбање на безбеден и забавен начин и можат да им помогнат да развијат доживотни здрави навики. Безбедна И Издржлива : Изработена со висококвалитетна јп, оваа фитнес опрема за почетници за деца е безбедна и издржлива за употреба на децата; лесниот дизајн е совршен за деца, овозможувајќи им лесно да се справат и да ги фатат тегови за време на вежбите. Забавно и Едукативно : овие домашни тренинзи за деца се забавен и едукативен начин за децата да останат активни и да учат за фитнесот; шарениот дизајн и лесните рачки за држење ги прават привлечни и привлечни за децата да ги користат. Развива Координација И Сила : Користејќи ги овие алатки за обука за сила на децата, децата можат да ја подобрат координацијата на очите на рацете и да изградат мускулна сила во рацете и рамената; Ова може да доведе до подобрување на целокупната физичка подготвеност и здрави навики. Разновиден и Пренослив : компактниот и пренослив дизајн на овие забавни и едукативни играчки за вежбање ги прави лесни за употреба дома или одење на училиште; тие се совршени за различни вежби, вклучувајќи вежби за сила, рамнотежа и флексибилност.

Други карактеристики

Condition:
100% Brand NewItem Type
Package List:
10 x Children Toy Dumbbell :

Најдобри понуди