.

.

6-инчен Израелски завој, стерилна компресија за борбена облекување прва помош Ифак траума војска, 10 пакувања

6-инчен Израелски завој, стерилна компресија за борбена облекување прва помош Ифак траума војска, 10 пакувања

DEN 2.00

Количина на стоки
Тековен

Нанесете дополнителен притисок за да го забавите крварењето и да го зголемите хемостатскиот ефект 6 инчи, двослојно асептичко вакуумско пакување, мала и лесна. Интегрирајте го дизајнот : Вклучува апликатори за притисок, нелеплива подлога, еластична лента за облекување и затворање. Лесно за работа : Повредените можат да бидат зашиени со едната рака. Идеална употреба за затворено, на отворено, дома, работно место, брза помош, ИФАК, земјотрес, заштеда на живот и други повреди на трауматско крварење. Овој производ е изработен од вакуумска внатрешна торба на завои, а потоа внатрешната торба се става во надворешниот појас за вакуум за да се обезбеди дека е стерилен. Компактниот пакет е погоден за борбениот пакет за итни случаи за прва помош, кој е мал и преносен. Совршен за хемостаза на конвенционални рани, абдомен, екстремитети, глава и други рани. Уникатниот уред за забрана на притисок и нелеплива голема стерилна подлога за облекување вршат притисок врз раната за да се постигне ефектот на брза хемостаза.

Други карактеристики

Најдобри понуди