.

.

Пипи акварел боја; Сет од 12 бои; Вклучува фиока за мешање на четки и затворени, метални бисери со повеќебојни

Пипи акварел боја; Сет од 12 бои; Вклучува фиока за мешање на четки и затворени, метални бисери со повеќебојни

DEN 159.20

Количина на стоки
Тековен

Премиум европски акварел - направете ја вашата уметност искра со сјајните бисерни бои на Пепи Одликувајќи се со 12 метални бои за да додадете треперливи и сјај на вашите слики. Долготрајни-таблетите со компресирани акварели PEPY лесно се разредуваат со вода за да создадат брилијантна, не-испарлива, чиста боја. Преносен-сет вклучува вградена палета за мешање во капакот и природна четка за коса. Насликајте дома или во полето со овој лесен, корисен сет. 12 бои - Вклучува сребрена, метална жолта, златна, метална портокалова, метална црвена, метална розова, метална виолетова, металична аквамарин, металик ултрамарин, метална пролетна зелена, металик смарагд и бакар. Безбедно за деца и возрасни-акварелите на PEPY се нетоксични, CPSIA-овластени и без глутен. Направено во Италија. Производителот препорача минимална возраст : 3 години. Премиум европски акварел - направете ја вашата уметност искра со сјајните бисерни бои на Пепи. Одликувајќи се со 12 метални бои за да додадете треперливи и сјај на вашите слики. Долготрајни-таблетите со компресирани акварели PEPY лесно се разредуваат со вода за да создадат брилијантна, не-испарлива, чиста боја.

Други карактеристики

Најдобри понуди