.

.

CFBJFQ 50/ 100/200/300/500/1000PCS 6x2 мини мали тркалезни магнети силни 6mm x 2mm N35 кружен постојан неодимиум магнет диск 6x2mm 6 * 2

CFBJFQ 50/ 100/200/300/500/1000PCS 6x2 мини мали тркалезни магнети силни 6mm x 2mm N35 кружен постојан неодимиум магнет диск

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

Премиум материјал со трајни анизотропни магнети Силен, издржлив и флексибилен магнетски лист со 675 гаус - идеална сила за држење. Секој диск може да задржи до 60-90 грама. Ако сакате посилен магнетизам, препорачуваме да користите 2 или повеќе точки на магнет. Силен лепило TESA - Посилен од повеќето брендови!. Лесно за сечење и инсталирање на магнетни налепници. Лепливата страна на магнет не остава траги. Лепило од едната страна и флексибилни магнети од друга страна - совршен за пластика, метал, бетон, плочка и многу повеќе. Може да се користи во сосема различни области : образование, наука, кујна и куќа, канцеларија, архитектура, креативност и занаети, итн. Совршен за секој проект за DIY!. Премиум материјал со трајни анизотропни магнети. Силен, издржлив и флексибилен магнетски лист со 675 гаус - идеална сила за држење. Секој диск може да задржи до 60-90 грама. Ако сакате посилен магнетизам, препорачуваме да користите 2 или повеќе точки на магнет. Силен лепило TESA - Посилен од повеќето брендови!. Лесно за сечење и инсталирање на магнетни налепници. Лепливата страна на магнет не остава траги. Лепило од едната страна и флексибилни магнети од друга страна - совршен за пластика, метал, бетон, плочка и многу повеќе. Може да се користи во сосема различни области : образование, наука, кујна и куќа, канцеларија, архитектура, креативност и занаети, итн. Совршен за секој проект за DIY!. ОписМатеријал Квалитет : Неодимиум магнетсМодел Број : Постојана N35 Application : Индустриски магнетски магнет : Ni-Cu-Ni (никел) Толеранција : 0 ~ 1 MMMAX Оперативна температура : 80 степени / 176 Фаренхајт Степендиенски големина : милиметар (мм.0394inchnotices1. NDFEB магнет се продава според големината, единицата за мерење е милиметар, ве молиме обрнете внимание на големината.Дајте на посебноста на магнетот и рачното мерење, може да има грешка во рамките на 1мм.

Други карактеристики

Најдобри понуди