.

.

Zhaonan Timing макара 19 заби htd 5m Синхрона макара, роди 6/8/10/12/11/15/16/17mm, за ширина 15/20mm HTD5M ленти за тајминг, менувач макара 19TETH 19T (Големина: Bore 16/5x2.3 , Боја: за ширина на појасот 20

Zhaonan Timing макара 19 заби htd 5m Синхрона макара, роди 6/8/10/12/11/15/16/17mm, за ширина 15/20mm HTD5M ленти за тајминг, менувач макара

DEN 2.00

Количина на стоки
Тековен

Тип : 19-5м-15 БФ и 19-5м-20 БФ Боре : 6/8/10/12/11/15/16/17мм. Погодно за ширина на ременот : 15мм/20мм. Преносот е точен и стабилен со висока ефикасност, нема лизгање при работа, има функции на тампонирање и амортизација, низок шум, удобно одржување и нема подмачкување. Има голем опсег на пренос на енергија. Може да се користи за пренос на долги растојанија. Се користи широко во машината за мелење, струг CNC мотор, менувачот на менувачот, машината за хоби, машината за дупчење или другите прилики за менувачи на машини. Тип : 19-5 M-15 BF и 19-5 M-20 BFPitch : 5mmteeth Број : 19 Teet Houtside Diameter (OD) : 29.10mm Bore : 6/8/10/11/15/16/17 MMFlange : Дубл : Алуминиум легуриран Режим : M5*2 FIT за ширина на ременот : 15мм/20мм.

Други карактеристики

Најдобри понуди