.

.

Воен Компас Сдфгх Магнетски Водоотпорен Рачен Професионален Компас За Кампување Пловење Навигација Пешачење Мултифункционален

Воен Компас Сдфгх Магнетски Водоотпорен Рачен Професионален Компас За Кампување Пловење Навигација Пешачење Мултифункционален

DEN 3.00

Количина на стоки
Тековен

Водоотпорен / Водоотпорен : Да Со Ноктилуцентно Прикажување Или Не : Да. Големина на производот : 100х65х32мм / 3,93 х 2,55 х 1,25 инчи. Карактеристики : мултифункционален, водоотпорен. Апликација : позиционирање/хоризонтален опсег/наклон/азимут/мерење на аголот на отклонување. Водоотпорен / Водоотпорен : Да. Со Ноктилуцентно Прикажување Или Не : Да. Големина на производот : 100х65х32мм / 3,93 х 2,55 х 1,25 инчи. Карактеристики : мултифункционален, водоотпорен. Апликација : позиционирање/хоризонтален опсег/наклон/азимут/мерење на аголот на отклонување. [Силен, цврст, водоотпорен и отпорен на удари]-Изработен од алуминиумска легура, може да се користи во екстремни временски услови. Компасот е водоотпорен и отпорен на удари, затоа е погоден за сите активности на отворено, како што се автомобили, пловење со брод, кампување, качување по карпи, авантура, лов итн.[Висока прецизност, висока стабилност] - висока вреќа за масло за амортизација со пловечки бројчаник. Ротацијата на компасот е многу флексибилна, а маслото за амортизација ја подобрува стабилноста на покажувачот. Вграденото ниво на меур може да ја подобри неговата точност и да ги намали грешките.

Други карактеристики

Најдобри понуди