.

.

Сечилото на металното сечење од 14-инчи, не'рѓосувачки челик, 1-инчен арбор, 90-заби

Сечилото на металното сечење од 14-инчи, не'рѓосувачки челик, 1-инчен арбор, 90-заби

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

Прецизно поставување на врвот на сечилото за сечење метал е направено за долг живот и точни намалувања Дизајнот на тврда плоча го минимизира истекот и го продолжува животот. 50% подолг живот. Опис на производот дизајниран за напојување преку не'рѓосувачки челик со леснотија, сечилата за сечење метал од метал од не'рѓосувачки челик се направени од карбид за долг живот и помалку чипс. Секое сечило е ласерско и кодирано во боја со материјал. Облека вашата мулти-секач на DW872 видов за тешки апликации со овој Dewalt DW7749 14-инчен не'рѓосувачки челик пила со сечилото со 1-инчен арбор. Ова сечило од 90-заби е дизајнирано да ви овозможи да ги преобликувате забите за подобрено сечење и подолг живот. Направено е со 12-процентен титаниум карбид и има слотови за експанзија што ја расипуваат топлината. Плус нуди три-фолија за грав што ја зголемува јачината на врвот на секој заб за исклучителна издржливост, додека забите со модифицирана геометрија на АТБ помагаат да се обезбедат чисти, без закопчиња за убави готови проекти.

Други карактеристики

Најдобри понуди