.

.

Saramonic SR-XMS2 радиодифузен квалитет x/y стерео лавалиер омнидирекциски микрофон со 3,5 mm TRS конектор за DSLR камери, камери, рекордери и сарамонични уреди

Saramonic SR-XMS2 радиодифузен квалитет x/y стерео лавалиер омнидирекциски микрофон со 3,5 mm TRS конектор за DSLR камери, камери, рекордери

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

Капсули со стерео микрофон на емитување X/Y степени во лавалиер микрофон Омни-режија на пикап. Вклучува клип за лаптоп во стилот на алигатор, кабел за шофершајбна, кабел од 20 '(6м). 1 година сарамонска гаранција. гарантна картичка. гарантна картичка. Saramonic SR-XMS2 се емитува стерео лавалиер микрофон дизајниран за дискретна и преносна употреба со DSLR фотоапарати, камкордери, рекордери и сарамонични уреди. SR-XMS2 располага со клип за лаптоп во стилот на алигатор за лесна и безбедна приврзаност кон вашата кошула или скут и кабел од 20 '(6 m) за да ја зголеми слободата на движење и пристапност. Онидирекционална шема за подигање го изедначува звукот заробен без оглед на позицијата на микрофонот, со што SR-XMS2 е неверојатно разноврсен и идеален избор за интервјуа, подкасти, дикција и други снимки без раце. Saramonic SR-XMS2 обезбедува подобрена чувствителност и повисок однос сигнал-бучава во споредба со другите популарни лавалиерни микрофони како што е Rode Smart Lav+, додека само е половина од цената.

Други карактеристики

Најдобри понуди