.

.

2 пакувања DIY 5D комплети за сликање на дијаманти за возрасни, комплети за снимање на снимање на снимања со целосна вежба за дијаманти, Rhinestone Diamond Dotz Arts Занает за домаш

2 пакувања DIY 5D комплети за сликање на дијаманти за возрасни, комплети за снимање на снимање на снимања со целосна вежба за дијаманти, Rhinestone

DEN 191.84

Количина на стоки
Тековен

[HD Canvas & Sticky Gloot] 2 пакувања комплети за сликање со дијаманти за возрасни целосна вежба користете водоотпорни еко-контроли и силен леплив лепак Лепак за животна средина Направете го овој комплетен скапоцен камен за уметност од кога било досега. Ние ја правиме површината покриена со филм за да ја задржиме сликата вискозна (лепилото не е целосно отворена). [Спарливи тркалезни дијаманти] 5Д кристално везови користи пенливи кружни дијаманти со силно чувство за трето-димензионални и совршени бои за да ја направиме скапоцената уметност поживописна. [Лесно сликарство] Ова дијамантско сликарство е костум за почетници (над 8 години) и не им требаат вештини поврзани со уметноста. Богат комплет за сликање со дијаманти и лесно може да се започне ако ја следите нашата инструкција. [Домашна декорација] Фокусирајте се на една работа, откако ќе ја завршите дијамантската боја по броеви, тоа ќе биде најдобрата декорација на дневната соба, канцеларијата и просторијата за студии итн. За да го направите вашиот дом да стане потопол. Ако занаетите со уметнички дијаманти Дотз што ги добивате недостасуваат дијамантот, ве молиме контактирајте не на време 2. Ве молиме, покријте го пластичниот филм кога не користите , Не оставајте го платното во воздухот долго време, ова ќе предизвика да се намали вискозноста 3. Кога сте го завршиле дијамантското сликарство, ве молиме, не преклопете го и лежете го рамно некое време 4. по завршувањето, малку притиснете надолу од раката со дијаманти за да ги задржите дијамантите се цврсто прилагодени. [HD Canvas & Sticky Gloot] 2 пакувања комплети за сликање со дијаманти за возрасни целосна вежба користете водоотпорни еко-контроли и силен леплив лепак. Лепак за животна средина Направете го овој комплетен скапоцен камен за уметност од кога било досега. Ние ја правиме површината покриена со филм за да ја задржиме сликата вискозна (лепилото не е целосно отворена). [Спарливи тркалезни дијаманти] 5Д кристално везови користи пенливи кружни дијаманти со силно чувство за трето-димензионални и совршени бои за да ја направиме скапоцената уметност поживописна. [Лесно сликарство] Ова дијамантско сликарство е костум за почетници (над 8 години) и не им требаат вештини поврзани со уметноста. Богат комплет за сликање со дијаманти и лесно може да се започне ако ја следите нашата инструкција. [Домашна декорација] Фокусирајте се на една работа, откако ќе ја завршите дијамантската боја по броеви, тоа ќе биде најдобрата декорација на дневната соба, канцеларијата и просторијата за студии итн. За да го направите вашиот дом да стане потопол. Ако занаетите со уметнички дијаманти Дотз што ги добивате недостасуваат дијамантот, ве молиме контактирајте не на време 2. Ве молиме, покријте го пластичниот филм кога не користите , Не оставајте го платното во воздухот долго време, ова ќе предизвика да се намали вискозноста 3. Кога сте го завршиле дијамантското сликарство, ве молиме, не преклопете го и лежете го рамно некое време 4.

Други карактеристики

Најдобри понуди