.

.

Цванбеи 17.7 Модерен Кристал Лустер Осветлување Цвет Рамна Монтажа Таванот Светло Тела ПРЕДВОДЕНА Лустери За Трпезарија Спални Дневна Соба Влез

Цванбеи 17.7 Модерен Кристал Лустер Осветлување Цвет Рамна Монтажа Таванот Светло Тела ПРЕДВОДЕНА Лустери За Трпезарија Спални

DEN 1759.84

Количина на стоки
Тековен

Таванот Лустерот Материјал : Кристали и Нерѓосувачки Челик Светла Боја : Ладно Бело(4500К-6000К). Вкупна Големина : Д17. 72"; Дијаметар На Основата На Таванот : 15,74". Модерен Дизајн : има некои висечки кристални топчиња и висечки дел од пеперутка во средината на големиот кристален лустер, додадете современ и фенси изглед за вашиот дом. Спецификација : НЕ-ЗАТЕМНУВАЧКИ. Вклучена сијалица : LED Интегрирана, МАКС 40 W, Напон=AC 85-265 V. лустерот за рамна монтажа е цврст, лесен, издржлив, многу лесен за инсталирање. Погоден за Простори : големиот лустер е доволно светол за кујна, скали, фоаје, спална соба, ходник, плакар, коридор, дневна соба, трпезарија. Совети : пред да го инсталирате кристалот на лустерот, отстранете Ја Пластичната Заштитна Фолија Од нерѓосувачки челик за да проверите во добра состојба. Ве молиме испратете ни е-пошта доколку имате некаков проблем со лустерите во дневната соба.

Други карактеристики

NON-DIMMABLE. Bulb Included:
LED Integrated, MAX 40W, Voltage=AC 85-265V. The flush mount chandelier is sturdy, lightweight, durability, very easy to install.

Најдобри понуди