.

.

Хорнтид Нерѓосувачки Челик Тестенини Клешти Пакет На 2 Парче Заби Завршува Дизајн За Шпагети Тестенини Тестенини Кујна Служат Тонг Постави 8-инчен 20см

Хорнтид Нерѓосувачки Челик Тестенини Клешти Пакет На 2 Парче Заби Завршува Дизајн За Шпагети Тестенини Тестенини Кујна Служат Тонг

DEN 3.33

Количина на стоки
Тековен

Дизајниран со рачки за лесно управување и заби краеви за лесно фаќање кога се користи, ги држи рацете подалеку од топлина Шпагетите и другите тестенини може лесно да се подигнат и безбедно да се држат заедно без ниту една од нив да падне на вашата плоча или под. Клештите се одлични и за фрлање тестенини со сосови без разлика дали се во сад за сервирање или преку шпоретот. Материјал : нерѓосувачки челик. Должина : 20,5 см/8 инчи. Клештите за тестенини од хорнтид се идеални за сервирање тестенини, особено шпагети и таљатели. Изработени од нерѓосувачки челик со завршница полирана со огледало, долга 8 Инчи 20,5 см. Дизајниран со рачки за лесно управување и заби краеви за лесно фаќање кога се користи. Обезбедува издржливост и долговечност преку обемна работа. Убавината и стилот исто така играат важна улога кога го земате предметот од кујната на масата.

Други карактеристики

Најдобри понуди