.

.

Тониест Соларна Ограда Светла Отворено, 8 Пакет Гроздобер Стил Килибар Топло Соларни Палубата Светла Водоотпорен ПРЕДВОДЕНА Соларни Ѕид Светлина со 2 Изборни Режи?

Тониест Соларна Ограда Светла Отворено, 8 Пакет Гроздобер Стил Килибар Топло Соларни Палубата Светла Водоотпорен ПРЕДВОДЕНА Соларни

DEN 639.84

Количина на стоки
Тековен

8*соларна ограда светла 8*Двострана лента. 16*завртки За монтирање На Ѕид. ?●Нова ВЕРЗИЈА Соларни Надворешни Светла Декорација●Tony Est соларни огради светла користат напредни монокристални силиконски соларни панели, а стапката на фотоелектрична конверзија е зголемена за 25%. Во исто време на сончева светлина, нашата сончева ѕидна светлина може побрзо да добие енергија. Соларното светло на палубата има вградена висококвалитетна батерија од 1300 mah, која гарантира подолго време на осветлување во текот на ноќта и може да обезбеди до 10 часа осветлување кога е целосно наполнето. ?●2 Режими На Осветлување ● светлата за столбови на соларната ограда имаат 2 режими за избор-килибар топло и Промена на Бојата НА РГБ. Килибар што произлегува нежна топла светлина, како амбиентално осветлување, но не претежно светло осветлување, што ви носи ретко чувство за убавина во вашата куќа. Промената на бојата е особено спротивна за декорација на одмор, таа е идеална за забава во дворот, Божиќ и Ноќта на Вештерките. ?`+Автоматско Вклучување / Исклучување На светлата на надворешната соларна ограда се потребни само околу 6 часа за целосно полнење во сончево време. Соларните светла на палубата на отворено можат да работат околу 10 часа ноќе. Не грижете се дали ќе го вклучите или исклучите осветлувањето на надворешната ограда. Ова соларно надворешно светло за ограда автоматски ќе се вклучи во самрак и ќе се исклучи во зори. Во текот на ноќта, соларните дворни светла ќе создадат добредојден амбиент на отворено со карактеристични топли килибарни ефекти и ќе ви овозможат да се чувствувате опуштено и удобно. Тоа е одлично за декор на градината, декор на оградата, декор на дворот, декор на палубата и декор во дворот. ?Сите Временски Услови На Располагање . оградата ги осветлува соларните напојувања направени од супериорни пластични СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, со матирана завршница. ИП65 водоотпорен одделение, нема повеќе грижи за дожд, снег и топло време, тоа може да остане во отворено добро и да се справи со добра количина на екстремни временски услови. Соларни светла надворешен декоративен е безжичен. Бидејќи надворешните соларни светла за надворешните жици на дворот се отстранети, ризикот од несреќи е минимизиран и лесен за инсталирање и повторно инсталирање. Дозволете целосно да ги избегнете проблемите со инсталацијата. ?●Обезбеден Извонреден Квалитет, Обезбедуваме 100% гаранција за задоволство и 12 месеци аранжман. Грижете се слободен шопинг! Ги САКАМЕ нашите клиенти и секогаш ќе бидеме тука ако ви требаме.

Други карактеристики

Најдобри понуди