.

.

мош! Изолирана Тегла За Ручек, Тенџере За Храна, 10,1 fl oz, Тегла За Супа, Контејнер За Храна, Вакуум Изолиран, Лесен За Чистење, Задржување На Студ, Јагода, Дошиша

мош! Изолирана Тегла За Ручек, Тенџере За Храна, 10,1 fl oz, Тегла За Супа, Контејнер За Храна, Вакуум Изолиран, Лесен За Чистење,

DEN 576.32

Количина на стоки
Тековен

Мош! храна тенџере вакуумската конструкција од нерѓосувачки челик со двоен ѕид ви овозможува да носите супа додека ја одржувате температурата на супата Капацитет( приближно) : 10,1 fl oz (300 ml); Големина (приближно) : Дијаметар 3,5 x Висина 3,8 инчи (90 x 96 mm); Дијаметар 2,4 инчи (62 mm); Тежина (приближно) : 8,5 mz (. ● Температура отпорна на топлина : (6 часа) над 122°F (59°C), (1 час) над 176°F (83°C). ● Температура отпорна на студ : (6 часа) под 11 степени, (1 час) под 7 степени. Обележано во чекори од 100 мл внатре. Мош! храна тенџере вакуумската конструкција од нерѓосувачки челик со двоен ѕид ви овозможува да носите супа додека ја одржувате температурата на супата.

Други карактеристики

Најдобри понуди