.

.

Филтер за екранот за приватност на компјутерски приватност од 20,0 инчи-За компјутерски монитори со широк екран 16: 9 Приватност анти-сјајни анти-сини лесни анти-скрип

Филтер за екранот за приватност на компјутерски приватност од 20,0 инчи-За компјутерски монитори со широк екран 16: 9 Приватност

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

200 "Филтер за приватност на компјутер вистински димензии (WXH) : 17 7/16" (443 mm) x 9 13/16 "(250 mm), 20,0" дијагонала; Компатибилен со разни брендови на десктоп компјутер, проверете пред да купите Потврдете ја големината на екранот на компјутерскиот монитор (можете да ја користите алатката за мерење или упатување на параметрите на дисплејот). Ако имате какви било прашања што не ги разбирате, ве молиме контактирајте не. Gate Заштита на податоци за приватност】 - Филтерот за приватност ја блокира линијата на видот на левата и десната страна на екранот на екранот, а центарот на аголот отстапува од 30 степени и постепено се претвора во црна боја. Не ја блокира линијата на видот зад себе и не влијае на нормалната канцеларија. 【Филтерски екран Сина светлина, блокирајте ја ултравиолетовата светлина】 —— Површинскиот замрзнат слој на филтерот за приватност на компјутерот на екранот може да го намали сјајот на дел од екранот, а поларизираниот дизајн на внатрешната структура може да блокира 95% од ултравиолетовите зраци и да ги филтрира 65 % од сина светлина. По инсталацијата, може ефикасно да ги заштити очите од штетни ефекти. Method Метод на инсталација】 Едната е оптичка транспарентна лента (фиксен тип), а другата е одвојлив тип (огледалото може да се отстрани во секое време (мал јаз е погоден за пристап), реверзибилната инсталација на филтерот за приватност ви овозможува да изберете флексибилно сјајно или мат финиш - Изберете мат за да го намалите надворешниот сјај на екранот - изберете сјајно за да ја подобрите јасност.

Други карактеристики

Најдобри понуди