.

.

Малиот Вигвам Европа

Малиот Вигвам Европа

DEN 127.84

Количина на стоки
Тековен

Големина на подлога : 420мм х 297мм (А3) Нови земји Како Косово, Србија и Црна Гора. Локации за одмор Како Венеција и Малага. Мини Мапа на Светот за прикажување на релативната локација На Европа. Океани и Мориња, Арктички Круг, скала и компас. Од Исланд До Украина, Норвешка до Кипар и Јан Мајен До Азорските Острови, се што сакавте да знаете од Нашата Шарена европа пласмат! Дали можете да ги усогласите формите на границата со вистинската земја? Нашите подлоги се дизајнирани од наставници и изработени од издржлив, 100% рециклирачки полипропилен со нерефлектирачка мат завршница. Исто така, прави одличен ресурс за учење или постер!.

Други карактеристики

Најдобри понуди