.

.

Брејди ПСПТ-375-1-WT TLS 2200 И TLS КОМПЈУТЕР Линк PermaSleeve 0.645 Висина, 1.015 Ширина, Б-342 Топлина Смалуваат Полиолефин Бела Боја Жица Маркер Ракави

Брејди ПСПТ-375-1-WT TLS 2200 И TLS КОМПЈУТЕР Линк PermaSleeve 0.645 Висина, 1.015 Ширина, Б-342 Топлина Смалуваат Полиолефин Бела Боја

DEN 2.00

Количина на стоки
Тековен

3 : 1 ракавот што се собира топлина цврсто се вклопува околу жиците за максимална заштита од изолација и трајна идентификација Отпорен на избледување и отпорен на дамки за супериоренesетски изглед. Отпорен на студ и отпорен на пламен со работна температура од -67°F до 275°F (-55°C до 135°C). Ги исполнува SAE-AMS-DTL-23053/5 C (Класа 1), SAE-AS-81531, MIL-STD-202;Rohs Во Согласност;И UL Признати. Брејди Б-342 термички Трансфер / Точка Матрица Печатење Најлон Ткаенина Етикета Брејди Не-лепило, печатење топлина смалуваат жица означување ракави се вклопуваат околу жици или кабли за максимална изолација заштита и трајна идентификација. Ракавот за намалување на топлината на брејди е дизајн со целосен круг кој обезбедува брзо и трајно обележување на жицата. Јасен, читлив текст може да се отпечати на жицата и ракавот на кабелот со печатач Брејди за сигурна идентификација на жицата. Брејди топлина смалуваат ракави материјали ексел во екстремни средини, вклучувајќи температурни флуктуации и средини кои бараат абразија и хемиска отпорност. Брејди нуди различни материјали достапни за печатење користејќи термички пренос и матрични печатачи со точки. Б-342 3 : 1 ракавите што се тресат со топлина за идентификација и изолација на жицата се отпорни на избледување и отпорни на пожар. Б-342 е достапен во бела, жолта, црна, црвена, портокалова, зелена, сина, виолетова, розова, сива и кафеава боја. Опис На материјалот Технологија За Печатење : Термички пренос И Матрица На точки Тип На Материјал : Озрачена полиолефинска цевка за собирање топлина (Сооднос 3 : 1 смалување) Температурен Опсег : -55°C (-67°F) до +135°C (+275°F) Метод На Собирање : секој топлински пиштол од индустриско одделение може да се користи за намалување На Маркерите Б-342. Препорачани Термички Преносни Ленти Лентите за термички пренос се потребни само за етикети кои немаат самостојни ленти за печатење. Брејди Р6600 Серија За печатење со термички трансфер - најдобра размаска И хемиска отпорност Брејди Р4300 Серија За печатење со термички трансфер - Лента За општа намена Брејди Р4502С за печатење со термички трансфер сребро на маркери Со темна боја Брејди Р6000 Серија Халоген Бесплатно (претходно познат КАКО Р6000ХФ) Брејди Р6700 за печатење со термички трансфер бело на маркери Со темна боја Брејди Р5000 Серија за матрица со точки Одобренија За Регулаторни И Агенции за печатење ул : б-342 е Препознатлива Компонента На ул224 екструдирани изолирани цевки. Види UL датотека E333786 за конкретни детали.

Други карактеристики

Најдобри понуди