.

.

Trollitrubi 25kg Дигитален серво 180 ° водоотпорен вртежен момент целосен метал опрема за 1/8 1/10 камион Crawler RC автомобили DIY модел

Trollitrubi 25kg Дигитален серво 180 ° водоотпорен вртежен момент целосен метал опрема за 1/8 1/10 камион Crawler RC автомобили DIY модел

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

Супер голем вртежен момент 25 кг 180 ° Контролен серво : Брз одговор, метална обвивка од ЦПУ, висока прецизност, анти-вода, анти-склопување, заштитени брзини, низок шум, долг живот Оперативен напон : 6.4 V; вртежен момент на застој* : 7.cm ; Контролен агол : 180 ° ± 10 ° (500 ~ 2500 САД). Најдобро за вашиот DIY проект : Добро компатибилен со RC автомобили од 1/8 и 1/10 скала. Одлично квалитетно управување со серво, сите завртки се опремени со водоотпорен прстен за заптивка на гумени заптивки, опремени со 25 T метална рака и 25 T пластична рака. Метал серво Серво големина : 1,57 x 0,78 x 1,74 инчи (40 x 20 x 44,53mm); Тежина : 2. Застој на вртежниот момент* : 7.cm Оперативен напон : 6.4 V DC Брзина на оптоварување* : 6.22sec/60 ° Оперативно Агол на патување : 180 ° ± 10 ° (500 ~ 2500 нас) Механички ограничување на ограничувањето : 360 ° Тежина : 70 ± 1 g Материјал за куќиште : PA+30%GF, материјал за поставување на менувачот : Метал менувач Мотор Тип : DC мотор Пакет Вклучен : 1 x 25kg Голем вртежен момент дигитален серво 1 x 25 T Прилагодлива метална серво рака 1 x 25 T пластична рака.

Други карактеристики

Најдобри понуди