.

.

Hyke & Byke Quandary 15 F пешачење и ранец торба за спиење - 3 сезона, 650FP патка надолу за спиење - Ultralight - црвена - 78in - редовно

Hyke & Byke Quandary 15 F пешачење и ранец торба за спиење - 3 сезона, 650FP патка надолу за спиење - Ultralight - црвена - 78in

DEN 2479.52

Количина на стоки
Тековен

Внатрешна и надворешна најлонска обвивка со хоризонтални буфли кои овозможуваат прилагодување на изолацијата за напојување 650 за да се движи таму каде што најмногу е потребно полнење 15 степени вреќа за спиење за кампување : Совршени ладно време торба за спиење Карактеристики WR 650 Пополнете ја патеката за напојување со изолација со револуционерна микроскопска кластерлофт база за да ве задржи топло од 15 - 50 F. опрема за пешачење : дизајнирано за одење, ранец и кампување, ова Ultralight Tog за спиење може да се пофали со супериорен сооднос тежина-топка на само 2,89 фунти за долго; Вклучена е вреќа за вреќи за спиење. Хидрофобна вода отвратија : вреќи за спиење обложени со DWR-обложени за возрасни имаат 400 T 20 d Ripstop најлонски лагер за ткаенини, 2 големи патенти на YKK со лизгачи на анти-SNAG, Велкро, топло, но ултралејт, 3 сезони зимска вреќа за спиење. Чанти за спиење Hyke & Byke : Бренд со седиште во САД нуди врвен квалитет на опрема за кампување за возрасни и деца за спиење, шатори за кампување и парчиња за спиење за сите ваши авантури во одличните на отворено. Кратко : 72 „Долги, 26“ широки на рамената, 21 “широко на колковите, 11“ широки на кутијата за пети (дното) и 56 ”на рамената. Чантите со кратка големина се најдобри за поединци до 5'-6 "високи. Редовно : 78" долги, 28 "широки на рамената, 22" широки на колковите, 11 "широки на кутијата за пети (дно) и 59" на рамената. Долго : 87 „долги, 32“ широки на рамената, 26 “широки на колковите, 14“ широки на кутијата за пети (дното) и 64 "на рамената. Долгите вреќи се најдобри за поединци 6'-2" до 6'-6 "Висок.

Други карактеристики

Најдобри понуди