.

.

Фројд D0624A Diablo 6-1/2-инчен 24T ATB Perma-Shield Framing Saw Blades, 10-пакувања

Фројд D0624A Diablo 6-1/2-инчен 24T ATB Perma-Shield Framing Saw Blades, 10-пакувања

DEN 1274.40

Количина на стоки
Тековен

10 пакет Оваа сечило на диабло пила од Фројд е дизајниран да ги задоволи потребите на пазарот за градежни и реновирање. Ова напредно сечило со ласерско сечило има тенок керф, што го прави идеален за преносни и ниски напојувани пили на работното место. Се карактеризира со карбид на Фројд Тико ХИ-густина, облога со перма-штит го задржува ова сечило ослободено од гума и корозија, а отворите за стабилизатор на ласер ги намалуваат вибрациите и градењето на топлина за попрецизни намалувања и подолг живот на сечење. Ова конкретно сечило дава долг живот во апликациите за рипирање и вкрстување.

Други карактеристики

Најдобри понуди