.

.

КСИЈАНГБИНКСУАН Граничен Прекинувач 1pcs 5pcs 10pcs Микро Граничен Прекинувач SPDT Отворен/Затвори V-154-1C25

КСИЈАНГБИНКСУАН Граничен Прекинувач 1pcs 5pcs 10pcs Микро Граничен Прекинувач SPDT Отворен/Затвори V-154-1C25

DEN 1486.40

Количина на стоки
Тековен

Микро Прекинувачи Лесна инсталација и долг животен век. Овие електрични прекинувачи може да се активираат со многу мала физичка сила, можете лесно да управувате со нив. Обично се користи во апликации за индустриска контрола за автоматско следење и означување дали се надминати границите на патување на одреден уред. Дизајниран за контрола на движењето на механичкиот дел. Широко се користи во електронска опрема,Фрижидер Блокирам НЕМА NC Прекинувач итн. Микро Прекинувачи Име На Производ : Микро Ограничувачки Прекинувач;Материјал : пластика, Металнет Тежина : 64g;Содржина На Пакетот : 1pcs 5pcs 10pcs Микро Прекинувач;Модел : V-154-1 C25 Main Боја : Црна, Red Rating : AC 250 V/7.5 A, 125 V/15 A, DC 125 V/0.3 Aactuator Тип : r Закачена Рачкаконтакт Конфигурација : Spdt 1no 1nc; actionstype : моментална должина на лостот : 28mm / 1.1"главна големина на телото : 28 X 10 X 15mm / 1.

Други карактеристики

Најдобри понуди