.

.

Tfs-2 Нонслип Алуминиумска Легура Електрични Ресетирање Нога Педал Прекинувач AC 250V 10A SPDT Тешки Нога Прекинувач Со Сребрени Контакти

Tfs-2 Нонслип Алуминиумска Легура Електрични Ресетирање Нога Педал Прекинувач AC 250V 10A SPDT Тешки Нога Прекинувач Со Сребрени Контакти

DEN 163.04

Количина на стоки
Тековен

Апликација : Применливо за монтажна линија, машина за заварување, опрема за машински алати итн Сребрени контакти : Усвоени од сребрени контакти, со добра електрична спроводливост. Дизајн без лизгање : погоден за контрола пеш. Пролет се протега : внатрешен притисок на задебелување пролет го продолжува работниот век на прекинувачот. Школка од алуминиумска легура : Издржлива обвивка од алуминиумска легура, не е лесно да се оштети за честа употреба. Спецификација : Модел : TFS-2rated напон : 250vrated струја 10aoperation фреквенција : 1000 пати/час механички живот : 1.000 пати електричен век : 300.000 пати материјал за школка : алуминиумска легура : тежина на Зелен Пакет : Приближно.3 мл пакет листа : 1 * Нога Педалата прекинувач.

Други карактеристики

Model:
TFS-2
Rated voltage:
250V
Rated current 10A:
Operation frequency:
1000 times/hour
Mechanical life:
1,000,000 times
Electrical life:
300,000 times
Shell material:
Aluminum alloy
Color:
Green
Package weight:
Approx. 207g/7.3oz
Package list:
1 * Foot Pedal Switch:

Најдобри понуди