.

.

3 Снопови Се Тркалаат Мека Ангора Мохер Предиво Волна Плетење Предиво Топло 30 Грама Долга Волна Влакна Волна За Облека Шалови Џемпер Шал Капи И Занаетчиски Проекти

3 Снопови Се Тркалаат Мека Ангора Мохер Предиво Волна Плетење Предиво Топло 30 Грама Долга Волна Влакна Волна За Облека Шалови Џемпер Шал Капи

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

Содржина на пакетот : во пакетот има три снопови волна од виножито Мохер, секоја тежина околу 1,1 унца (околу 30 грама) Тие се погодни за игла за плетење од 2,75 мм и капчиња од 2,0 мм. Висококвалитетни материјали : овие градиентни топли предива се изработени од ултра-мек материјал од волна со фина изработка, топол, дише, пријателски за кожата, неалергичен, добар текстурен, лесен и удобен за допир. Нема намалување по миењето. Лесно за обработка : овие разнобојни волни се издржлива памучна ткаенина од јаглен од бамбус, лесна за обработка, погодна за хеклање или плетење. Тие се совршени за правење занает за подароци, како грав, шалови, џемпер, ракавици, шалови, палто, перници и кукли. Автоматска лента : бојата на топката од волна е убава и светла. Поради долго боење, градиентните ленти може да се формираат автоматски при ткаење волна. Погодна сезона : волните чуда работат брзо и се многу погодни за облека во боја во пролет, aut и зима. Тие можат да додадат допир на осветленост на студеното време. 3 Снопови Се Тркалаат Мека Ангора Мохер Предиво Волна Плетење Предиво Топло 30 Грама Долга Волна Влакна Волна За Облека Шалови Џемпер Шал Капи и Занаетчиски Проекти Капчиња Сам Алатка.

Други карактеристики

Најдобри понуди