.

.

Aexit 10 Парчиња Безбедност &засилувач; Надзор Магнетни Одделени Тон Активни Сирена Аларм Ѕвонење Рогови &засилувач; СИРЕНИ DC3V 78dB

Aexit 10 Парчиња Безбедност &засилувач; Надзор Магнетни Одделени Тон Активни Сирена Аларм Ѕвонење Рогови &засилувач; СИРЕНИ DC3V 78dB

DEN 137.28

Количина на стоки
Тековен

Име на производот : Електрет Микрофон;Номинална : DC 3 V;Операција Напон : DC 2-5 V Тековна Потрошувачка : 30m A;Мин Излез На Звук на 10cm : 78d B;Резонантна Фреквенција : 2700+/ - 300 Hz. Работна Температура : - 25 C до +80 C;Дијаметар : 12m_m / 0. 47i_n;Дебелина : 9. 3i_n;Боја : Сребрен Тон, Црна. Нето Тежина : 17гр; Содржина На Пакетот : 10 парчиња х Електретен Микрофон. Функција : DC 3 V, 2-терминал преку дупка монтирање, лемење терминал, со висока отпорност на вибрации,висок сигнал за бучава сооднос, тоа е конвертира гласовниот сигнал на електрични сигнали енергија конверзија уред.Широко користени i_n компјутери, печатачи, копири, аларм, електронски играчки, автомобилска електронска опрема, телефон, тајмер и други електронски производи како гласовен уред.

Други карактеристики

Најдобри понуди