.

.

725 фунти Двостран Риболов Магнет | 2.65 Ретка Земја Неодиминумски Риболов Магнет| Вклучува Завртки И Конец | Силни Магнети За Риболов Во Езера или Река

725 фунти Двостран Риболов Магнет | 2.65 Ретка Земја Неодиминумски Риболов Магнет| Вклучува Завртки И Конец | Силни Магнети

DEN 191.84

Количина на стоки
Тековен

ГОЛЕМ, ТЕЖОК МАГНЕТ - овој двостран магнет е дизајниран имајќи го предвид риболовот со магнет Нема да се грижите на кој начин магнетот е ориентиран под вода бидејќи секоја страна обезбедува до 362 килограми сила на влечење. Овој магнет за ретка земја е обвиткан во најквалитетен челик А3 и обложен со издржлив никел-Бакар-Никел за да биде најсилниот и најсигурен вид на постојан магнет на располагање. Вклучува две завртки Од нерѓосувачки челик М10. Чиста НЕОДИМИУМ - ретка земја неодимиумските магнети се најсилниот вид постојан магнет на располагање. Овој силен магнет со комбинирана сила на влечење од 725 килограми е идеален за океански столбови, езерски пристаништа, мостови и вода што побавно се движи. Ваквите силни риболовни магнети се совршени за семејни патувања. Двојна КОНФИГУРАЦИЈА - двостраните риболовни магнети се најразновидните магнети бидејќи завртката може да се монтира или на врвот или на страната. Конфигурацијата на горната монтажа е идеална за океански столбови, езерски пристаништа, мостови и побавно движење на речната вода. Страничното монтирање на очната завртка ви овозможува поефикасно да го повлечете дното на водното тело од брегот или брегот, особено во вода што побрзо се движи.

Други карактеристики

Најдобри понуди