.

.

Мозаист Тифани Стил Мозаик Маса Светилка, турски Мароко Автентични Биро Светлина За Рустикален Дневна Соба Декор, Рачно Изработени Гроздобер Антички Мозаик Декор?

Мозаист Тифани Стил Мозаик Маса Светилка, турски Мароко Автентични Биро Светлина За Рустикален Дневна Соба Декор, Рачно Изработени

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

РАЧНО ИЗРАБОТЕН ВРАТ НА ЛЕБЕД : стаклени парчиња за мозаичната сфера се сечат еден по еден и се комбинираат со мозаичниот глобус Металното тело е стопено и обликувано на високи температури. Металната цевка е свиткана за да добие форма на врат на лебед и му се дава антички изглед. Благодарение на неговиотesетски изглед, ќе направи разлика во вашата дневна соба во споредба со стандардните столни ламби. Турските светилки ќе бидат одличен декор кој ќе ги комбинира гроздобер и модерни стилови. МОЗАИЧНА СВЕТИЛКА СОБРАНИЕ : доаѓа со 3 дела во пакетот. Мозаичен стаклен глобус, горниот дел и бронзата изгледаат метална основа. Металното тело е комбинирано Со приклучокот Е12 и АМЕРИКАНСКИОТ Приклучок. Прво на сите, компресирајте ги изворите во бронзеното метално тело, закачете ја стаклената сфера. Потоа компресирајте ги пружините на горниот дел, закачете ги на мозаичната сфера. Турските светилки ќе бидат уникатен осветлувачки декор што го претпочитате во дневната соба, канцеларијата, спалната соба. Ќе ви се допадне неговата хармонија со вашиот рустикален и селски декор. ТИП НА СИЈАЛИЦА : турските столни ламби се подготвени ЗА САД и Канада со ПРИКЛУЧОК ЗА САД и приклучок Е12. Не мора да користите адаптери. Препорачуваме да користите СВЕТИЛКИ СО ДНЕВНА боја (ПЧЕНКА) ЗА подобро размислување и осветлување. Бидејќи светилките од канделабри се жолти, мозаичните стаклени парчиња може да изгледаат различни по боја и да даваат слаба светлина. Ако соберете турска мозаична столна ламба со бела сијалица, мозаичниот стаклен глобус ќе рефлектира поладна боја. (СИЈАЛИЦАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНА). ОДЛИЧНО ЗА ПОДАРОЦИ : оваа многу барана турска светилка за биро со мозаик прави одлична бохо нијанса за нешто рачно изработено и свети светилка со гуска на вашиот домашен декор. Изработена Со марокански дизајн, повеќебојната акцентна светилка ќе предизвика искрена насмевка на лицето на вашата сакана. Можете да ја изберете светилката тифани во земја и боемски стил со магична Индиска хармонија што ќе ја подарите како подарок за дневната соба, спалната соба, кујнскиот остров, рестораните, ноќната маса, аголот покрај креветот и канцеларијата. ГАРАНЦИЈА БЕЗ ГРИЖИ : ние ви нудиме издржливи и висококвалитетни турски светилки. Електричниот систем на светилки има УЛ стандарди и е сертифициран. Нашите столни ламби поминаа строга контрола на квалитетот една по една пред испораката. Ниту еден од нашите производи што не го поминуваат тестот за квалитет не ви е испратен. Меѓутоа, ако наидете на какви било проблеми со мароканската светилка, не двоумете се да не контактирате. Мозаичните стаклени сфери, кои се целосно рачно изработени, не се направени со никаква индустриска машинерија. Турскиот стаклен глобус се подготвува со мозаични парчиња со главни раце, металниот дел е фалсификуван и обликуван на високи температури од мајстори за леење железо. Сите мозаични светилки се рачно изработени, така што секоја светилка е уникатна. Нашите занаетчии ги комбинираат стаклото и мониста на земјината топка за да создадат неверојатен дизајн. Занаетчиите што ја сечат чашата со рацете еден по еден создаваат неверојатен неверојатен дизајн на глобусите. Користевме оригинално обоено стакло на мозаичното стакло за да имаат совршен јасен дисплеј. Турски мозаик лебед вратот столни ламби нудат широк спектар на области за користење, даваат шармантен изглед во вашите затворени места како дневна соба, спална соба, трпезарија, кујнски остров, влез, канцеларија, ресторани, рустикални места итн. Во некои мозаични очила, жолтата е доминантна, во некои очила доминантна е црвената нијанса. Додека стаклото е поблиску до црно, стаклото со претежно бели или сини тонови е исто така меѓу опциите, или може да се претпочитаат бои на виножито со повесели тонови. Со совршена хармонија на месинг метално тело и стакло, создава гроздобер-модерен дисплеј со својот прекрасен антички изглед.

Други карактеристики

Најдобри понуди