.

.

AEXIT Black 1000V Електрично тестирање 32A тестирање Работа изолирана алигаторска клип W напон тестери за банана конектор за банана

AEXIT Black 1000V Електрично тестирање 32A тестирање Работа изолирана алигаторска клип W напон тестери за банана конектор за банана

DEN 127.04

Количина на стоки
Тековен

Име на производот : мултиметарски алигаторски клип; Апликација : Електрична тест работа; алигаторска клип Големина : 83 x 3,7 x 1,3см / 3,3 "x 1,5" x 0,5 "(L*W*T). Максимална ширина на вилицата : 2,8cm / 1,1"; Напон на оценка : 1000 V; струја на оценка : 32а. Конектор за банана : 5,5 x 1cm / 2.2 "x 0,39" (L*D); Вкупна должина : 12cm / 4,7 ". Боја : црна; материјал : пластика. Може да се користи во работа со електроника или лабораториско тестирање. Може да се користи во електроника или работа со лабораториски тестови.

Други карактеристики

Најдобри понуди