.

.

Бела Тефлон Лист За Топлина Притиснете - 3 Пакет Нелепливи Тефлонски Листови 12 х 16 Пренос На Топлина Хартија Еднократно Отпорни На Топлина Занает Мат

Бела Тефлон Лист За Топлина Притиснете - 3 Пакет Нелепливи Тефлонски Листови 12 х 16 Пренос На Топлина Хартија Еднократно Отпорни

DEN 99.04

Количина на стоки
Тековен

+Водоотпорен и Перат-Нашиот Тефлонски Лист За Топлинска Преса За Повеќекратна Употреба лесно ги брише неуредните материјали како лепак за бришење, восок или глина +Отпорност На топлина И нелеплив лист за пренос на топлина овозможува висока отпорност на температура до 600 °степени, заштитете ја вашата работна површина, совршена за топлинска преса. +Еднократно и Отпорно На Кинење-Нашите тефлонски листови се направени од супер густа хартија, овие висококвалитетни Тефлонски Хартии се отпорни на кинење и издржлива употреба многу пати. +Широка Примена-Тефлонски Тефлонски Листови можат да служат како нелепливи облоги за рерна, заштитник за железна облека, пренос на топлина и други проекти за изработка,на пример печење,готвење,притискање,пеглање. Може да се намали на која било големина - овие тефлонски листови за пренос на топлина може да се користат за широк спектар на занаетчиски проекти.

Други карактеристики

Најдобри понуди