.

.

Mintrico Silicone Trivet Mat Pad for Hot Sudes Set од две…

Mintrico Silicone Trivet Mat Pad for Hot Sudes Set од две…

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

Заштитна : Trivet ќе ги заштити повеќето површини од гребнатини или топлина (ВНИМАНИЕ : Внимава на површини како што се полирано или лакирано дрво, природно дрво или пластични прекривки за маса Забележете дека додека силиконот се спротивставува на високи температури, топлината сè уште може да се трансферира со мала брзина, т. Силиконскиот тривер нема да обезбеди целосна изолација на топлина). Практично : Само избришете со сапун и вода или ставете во машината за миење садови. Отпорен на температура : Силиконот покажува термичка стабилност или можност за одржување на својата форма и структура во широк опсег на температура - под замрзнување до 446 ° F (230 ° C) - и затоа може да се користи во замрзнувачи или микробранови. Не токсични : Нашите трилеви се изработени од само силиконски, без користени пластика или облоги за боја. Силиконот има мала хемиска реактивност и ќе го обесхрабри микробиолошкиот раст. Идеја за подароци : рафинираниот дизајн и пакувањето создаваат совршен мал подарок. Заштитна : Trivet ќе ги заштити повеќето површини од гребнатини или топлина (ВНИМАНИЕ : Внимава на површини како што се полирано или лакирано дрво, природно дрво или пластични прекривки за маса. Забележете дека додека силиконот се спротивставува на високи температури, топлината сè уште може да се трансферира со мала брзина, т.

Други карактеристики

Најдобри понуди