.

.

Амбиција Војник Безжичен Комплет За Машина За Тетовирање Комплет Комплет Ротационен Комплет За Пенкало За Тетоважа Со Мотор Без Јадро Со Дополнителни 2400mah батериј

Амбиција Војник Безжичен Комплет За Машина За Тетовирање Комплет Комплет Ротационен Комплет За Пенкало За Тетоважа Со Мотор Без Јадро Со Дополнителни

DEN 3999.84

Количина на стоки
Тековен

Вклучен пакет : комплет За Амбициозни тетоважи комплет вклучува машина за пенкало за тетовирање 1pc, дополнителна батерија од 1pc, силиконски RCA кабел, 1pc кабел за напојување, адаптер ЗА RCA од 1pc, игла за кертриџ за тетоважа од 80 парчиња(20x1203rl,20 X1207 RL,20 X1209 RM,20 X1209 RM),пенкало за тетоважа од 1 компјутер држач, 3 Парчиња завој,1pc 40 mm мозочен удар камери, 1pc голем случај. 80 парчиња Тетоважа Кертриџ : амбиција премиум тетоважа касети игла се направени од 316 медицински нерѓосувачки челик. Секоја игла е прикажана и тестирана строго, доаѓа со безбедносна мембрана за да се спречи истекување на мастило во цевката или машината,поединечно спакувана. Материјал : Амбиција ротациона батерија тетоважа пенкало машина изработена од алуминиумска легура рамка и цпу врежан. Должина : 148мм, Тежина : 210гр. Отстранлив како целина, лесен за расклопување, одржување и замена на резервни делови. За Моторот : Амбиција ротациона батерија тетоважа пенкало машина вграден сопствен корлес Мотор, 10В-9000 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Помоќна, ниска загуба на кожата, брзо боење, не е жешко за долго време работа.Машината за пенкало е компатибилна со сите типови игли за касети, системот за директен погон ја прави машината за тетовирање посилна и подобра за лагер и шејдер. За Батеријата : Капацитетот На Една Батерија е 2400m Ah, вградена литиумска батерија 3x 800m Ah. Може да поддржува долгорочна работа за тетовирање, излез стабилен. 8v работа за поддршка на излезниот напон за 10 часа (две поддршка на батеријата 20 часа), потребни се само 2-3 часа за целосно полнење. Уште поважно, батеријата може да се замени во секое време. Материјал : простор Мозочен Удар Со Игла од алуминиумска легура : Мотор од 4,0 мм : Мотор Без Јадро. Амбиција моторот Без Јадро е добар со поставата, засенчување, пакување во боја, букви, традиционални, неотрадиционални. Брзина на моторот : 10v-9000 RPM Еден Капацитет На Батеријата : 2400m Ah, biult - во 3x 800m Ah литиумска батерија време На Полнење : 2-3 часа време На Работа : Под нормален 8 V напон, стабилната состојба на напонот може да трае повеќе од 10 часа,долго време работењето на напонот е стабилно.

Други карактеристики

Најдобри понуди