.

.

Станица за миење на очите на очите со итна комбинација за туширање, станица за миење на очите за очи, 304 не'рѓосувачки челик, високо-видлива боја, вклучете знак за очи

Станица за миење на очите на очите со итна комбинација за туширање, станица за миење на очите за очи, 304 не'рѓосувачки челик, високо-видлива

DEN 5872.00

Количина на стоки
Тековен

Висок квалитет : Станицата за туширање за миење на очите се произведува во согласност со стандардите ANSIZ3581-2014 и ги исполнува барањата на OSHA. Користејќи SS304 не'рѓосувачки челик, површината е полирана со огледало, не е лесно да се 'рѓа, погодна за употреба на отворено и има долг животен век. Усвоена нишка NPT : значително го намалува ризикот од истекување на вода како резултат на неусогласената нишка за време на инсталацијата на водовод, големината на знакот за влез во вода 1*; 1* Упатство за корисник. 1* Станица за миење на очите со туш (необјавена); 1* знак на очите; 1* Упатство за корисник.

Други карактеристики

Најдобри понуди