.

.

Падобрански кабел најлон 7 влакно 550lb тестирани САД направија 100 метри

Падобрански кабел најлон 7 влакно 550lb тестирани САД направија 100 метри

DEN 223.84

Количина на стоки
Тековен

550 фунти И 7 влакно! Многу издржлив најлон. Направено во Соединетите Американски Држави со големина од 100 стапки е достапна во најразлични бои. Подобро од воените спецификации. 100% најлон материјал. Екстремно издржлив и силен. Paracord Planet Paracord е вашиот целосен тактички, занаетчиски и алациски кабел. Паракорд Paracord Planet Type III Paracord е сигурен, тежок и долготраен. Кабелот е изработен од најлон од 550 фунти и има седум јадро за максимална јачина. Paracord Planet Paracord се мери со дијаметар 5/32 "и е производително во Соединетите држави од овластен изведувач на владата на САД. Паракорд Планет Паракорд е достапен во над 200 различни бои и должини. Паракорд планета тип III 550 lb. Паракорд е 100% најлон , 7 јадро и мерки со дијаметар 5/32 “. Произведено во САД и сертифициран од американскиот владин изведувач и има сила на тест од 550 фунти.

Други карактеристики

Најдобри понуди