.

.

Смирувачка Јака За Мачки-Пакет Од 2-38 см Отцепени Јаки Во Сина И Зелена Боја за Големи И Мали Мачки, Релаксант Со Масло Од Лаванда за Смирување На Вознемирените Мачки

Смирувачка Јака За Мачки-Пакет Од 2-38 см Отцепени Јаки Во Сина И Зелена Боја за Големи И Мали Мачки, Релаксант Со Масло Од Лаванда

DEN 1.67

Количина на стоки
Тековен

ЕФЕКТИВНОСТ : оваа јака за смирување на мачката е клинички докажано дека е безбедна за употреба и има брзо и долгорочно ослободување од стрес Секоја јака е ефикасна во рок од еден час абење и до 60 дена, затоа пакувањето 2 ќе обезбеди ослободување од стрес до 120 дена. ГОЛЕМИНА : Секоја смирувачка јака е долга 38 см (15 инчи) (широка 8 мм и дебелина од 3 мм), па затоа е погодна за повеќето мачиња и мачки, вклучувајќи ги и големите мачки. Неговата карактеристика со една големина може да се исече до должина откако ќе се вклопи на мачката. Нежно ставете го на вратот, затегнете доволно за да го задржите просторот од 2 прсти, а потоа отсечете го вишокот. Тој е лесен, тежок до 40 гр (помалку ако вашата мачка е помала) толку удобен за целодневно носење. БЕЗБЕДНОСТ : неговата отцепена карактеристика го прави безбеден и без стрес бидејќи лесно ќе се отвори ако се примени доволно сила (во случај мачката да заглави некаде).

Други карактеристики

Најдобри понуди