.

.

TRUEWERK Машки Кошули За Заштита Од Сонце-Б1 Сонце Кратки, Долги Ракави Маици &засилувач; Качулка, Влага-Отстранување UPF +50 Термо Регулирање

TRUEWERK Машки Кошули За Заштита Од Сонце-Б1 Сонце Кратки, Долги Ракави Маици &засилувач; Качулка, Влага-Отстранување UPF +50 Термо Регулирање

DEN 544.00

Количина на стоки
Тековен

100% Полиестер Затворање на истегнување. Машинско Перење. Лесен и ДИШЕ : Изработен од ултра мек полиестерски плетен, нашиот машки дуксер Б1 е лесен и дише, што ви дава максимална вентилација, за да можете да останете ладни за време на топлите денови на работното место. Користете го како основен слој кога ја градите работната униформа. ПЕРФОРМАНСИ ОДГОВАРА : атлетскиот крој и формата ласкава ткаенина создава удобна, опуштена работна качулка со долги ракави без да биде премногу лабава или широка. Одлично за работниот ден и на кое било друго место животот може да ве однесе. РАБОТНА ОБЛЕКА НАПРАВЕНА ЗА ДВИЖЕЊЕ : нашата работна качулка удобно се протега со вас кога се движите, давајќи ви целосна мобилност да завршите кој било проект пред вас. Дизајниран со 4-насочен истегнување, овој пуловер е крајниот избор кога станува збор за работна облека. ВИСОКА ОТПОРНОСТ на ПИЛИНГ : ткаенината не е само отпорна на пилинг, таа е терморегулирачка и обезбедува +50 ЗАШТИТЕН ФАКТОР ув заштита. Може да се носи сам или како основен слој под секој среден Слој М2 Или М3 дуксери или С3 и С4 јакни. УДОБЕН И ДОЛГОТРАЕН : овој работен дуксер со атлетско вклопување е дизајниран со 100% плетен полиестер кој е направен за тешки денови на работа.

Други карактеристики

Најдобри понуди