.

.

ЈАН &засилувач; ЈУЛ Локва-Сув Водоотпорен Прилагодлив Костум За Дожд за Мали Деца и Деца

ЈАН &засилувач; ЈУЛ Локва-Сув Водоотпорен Прилагодлив Костум За Дожд за Мали Деца и Деца

DEN 959.84

Количина на стоки
Тековен

100% Полиестер Затворање на јамка. Машинско Перење. ®ВОДООТПОРЕН И ВЕТРОУПОРЕН● : 100% водоотпорни детски костуми за дожд со целосно залепени шевови и внатрешна водоотпорна мембрана. Водоотпорен рејтинг на ткаенина : 10000 мм. ● РАЗНОВРСНА q : совршен детски костим за дожд за три сезони! Работи како ветроупорна обвивка за благи зимски денови кога се носи со слоеви одоздола, или се носи самостојно за време на влажни пролетни тушеви или ветровити есенски денови. Совршено за секојдневно носење на училиште или донесете го на вашето следно пешачење или кампување!. `+ДИШЕ : нашиот целокупен едноделен костум за дожд е дизајниран за активни деца. Нема мирна пот и повеќе време за играње! Рејтингот за дишење на активната ткаенина од 3000g/m2/24h овозможува топлината да помине, но спречува навлегување на влага. Наредени со удобна, издржлива и дише лагер. *Овој дожд-костум за деца има тенка постава. Ако барате костум за дожд обложен со руно, проверете ги нашите Пријатни Суви костуми за дожд. ●ПРИЛАГОДЛИВ q : Овие костуми за дожд за мали деца се прилагодливи околу половината со внатрешни странични преклопувања. Можете лесно да се затегнете за сигурно вклопување и олабавување додека вашето малечко расте во него или за слоевитост. Нашите костуми за дожд за мали деца се великодушно големи за да овозможат слоевитост за да можете да добиете повеќе години носење. Големината не се препорачува. €ВНИМАТЕЛЕН ДИЗАЈН q : аспираторот е еластичен за да остане вклучен и има раб што помага да се задржи дождот од лицето на вашето дете. Исто така е прилагодлив со лесно затворање со кука и јамка. Еластичните ленти за зглоб и глужд безбедно се вклопуваат над белезници и чизми, додека се сместени растечките раце и нозе. Рефлектирачките ленти на предната, задната и долж хаубата додаваат дополнителна видливост за безбедноста на вашето дете. Едноделен костум за дожд дизајниран за играње на отворено, изработен со најквалитетни водоотпорни ткаенини за да го одржува вашето дете суво!. Дизајниран од родители и тестиран од деца Во влажниот И студениот Северозападен Пацифик. Костумите За Игра Со Суво локва се нашите тенки костуми за дожд, одлични во текот на целата година, додека Удобните Суви Костуми за Играње се нашите костуми за дожд/снег обложени со руно, совршени за spring до пролет!. Оваа надворешна облека е великодушно со големина, но сепак не е широка. Толку е удобно што вашето дете ќе сака да го носи секој ден, дожд или сјај!. Останете На Хаубата : Смислено дизајнираната хауба има раб за да го држи дождот подалеку од лицето. Големината на аспираторот е прилагодлива и еластична за различни големини на главата.Рефлектирачки Цевки : Безбедносни рефлектирачки ленти напред, хауба и назад.Еластични Ленти За Зглоб И Глужд : Го Задржува дождот и подобро се вклопува за различни должини на рацете.Расте-Со-Мене Внатрешно Прилагодување Се Префрла : Лесно прилагодување се префрла околу половината за совршено вклопување за вашето растечко дете.

Други карактеристики

Најдобри понуди